page-header

Majavammi tõrje

Majavamm on üks ohtlikumaid puitulagundavaid seeni, mis toitub puidus sisalduvast tselluloosist ja hemitselluloosist. Ta on kurikuulus kiire leviku poolest. Aastaga võib majavamm levida oma algsest tekkekohast meetrite kaugusele. Seega õigeaegne tegutsemine säästab hilisemaid kulutusi tõrjele ja taastustöödele. Võtke kahtluse korral ühendust.
Koos tõrjetööde alase majandustegevuse registreeringuga on kahjustuste likvideerimise tööde juures vajalikud ehitusvaldkonna kompententsid, sest kahjustuste likvideerimisega kaasnevad sageli ulatuslikud ehituslikud taastustööd (ka konstruktsioonide avamine – lammutamine). Taastustööde puhul on tähtis leida õiged  konstruktsioonilised lahendused, et vältida soodsaid tingimusi seente kasvukeskkonnaks.

Kuidas tunda ära majavammi:

1. Lõhn – terav seenelõhn.
2. Niiskus – majaseene korral ilmuvad tihti seintele, nurkadesse, põrandale jne. niiskuse plekid, sest majavamm tekitab kasvamise käigus niiskust.
3. Seeneniidistik – vammist nakatunud puidul on näha valget seeneniidistikku – mütseeli. Alguses katab seeneniidistik kasvupinnase tiheda valge võrguna, mis meenutab vatti. Hiljem on majavammi seeneniidistik pruunikas.
4. Seene viljakehad – majaseene viljakehasid esineb ainult kaugele arenenud juhtudel.
5. Majavammi – kahjustuse korral laguneb puit rombikujulisteks tükkideks.

NB! Teostame vajalikud tõrjetööd ja kaasnevad ehitustööd kõikjal Eestis. Vajadusel teostame laboratoorse analüüsi puitulagundava seene liigi määramiseks.